Pięć dziecinnie prostych Pe

with Brak komentarzy

 

 

Perfect preparation prevents poor performance

 

 

Czy to dziecinnie proste? W dzieciństwie pewne rzeczy wydają się przychodzić nam znacznie łatwiej. Świetnym przykładem wydaje się być nauka języków. Dzieciaki w mieszanej grupie językowej z czasem z łatwością porozumiewają się w róznych językach, nawet bezbłędnie dobierają odpowiedni język do odbiorcy. Czy można część dziecięcego sposobu przełożyć na świadomą naukę kiedy już trochę wyrośliśmy? Jak sprawić, żeby nauka angielskiego była dziecinnie prosta? Od lat obserwuję zmagania z nauką angielskiego i w głowę zachodzę jak przyjść z pomocą by w prosty, przejrzysty i przyjemny sposób pokonać przeszkody.

 

 

Dziecinnie proste PPPPP

 

 

Czemu dziecinnie proste? Macie może pociechy, najlepiej w wieku przedszkolnym? Dzieci przyswajają przy zabawie, przez ciekawość – przy okazji. Z wiekiem może przyjść z pomocą poukładane podejście w przygotowaniu się do skutecznej nauki.

 

 

Pare Prostych Pe

 

• potrzeba – po co? W jakim celu?

 

• przydatność – co mi to umożliwij? Co mi to da? ( motyw-acja)

 

• praktyka – co z tym zrobić? Jak używać?

 

• przyjemność – jak sobie umilić proces. Tu przydatne mogą byś przyjemne formy np. seriale i filmy ( tu możesz przeczytać jak praktycznie się z nich uczyć) łączą przydatność i przyjemność pozwalając się też osłuchać.

 

• przejrzystość – poukładany plan przyniesie najwięcej pożytku jeśli będzie podzielony i monitorowany. W tym celu przyda się tracker.

 

 

Małe kroki i UŁATWIANIE sobie ich podjęcia A UTRUDNIANIE nie podejmowania.

 

To hit two birds with one stone

 

Żeby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu możesz zapoznać się z Better than Before Gretchen Rubin. Jest napisana prostym, łatwym do zrozumienia językiem. Gretchen opiera rozważania na osobistych przykładach własnych i swoich bliskich. Przyjemnie się czyta. Dostępna na Amazon za kilka do kilkunastu zł. Chcąc sobie dodatkowo umilić i wzmocnić starania polecam książkę i podcast Gretchen The Happiness Project 🙂

 

 

Dajcie proszę znać czy tak przedstawiona prezentacja Pięciu Pe się przyda? Które Pe sprawia Ci największy problem? Postaram się pomóc

 

 

Powodzenia